Prvý úspešný testovací hovor medzi dopravcom SCF LNG a Yamal LNG

Christophe de Margerie, prepravca LNG, ktorý vlastní a prevádzkuje skupina SCF, úspešne dokončil skúšobnú výzvu v dočasnom kotvisku Kildin Vostochny spoločnosti NOVATEK pri ostrove Kildin v Barentsovom mori.

Úspešný testovací hovor a súvisiace operácie v Kildíne sú dôležitým krokom k rozvoju logistiky podporujúcej Yamal LNG, ako aj ďalších potenciálnych projektov NOVATEK v ruskej Arktíde.

Očakáva sa, že kotvisko Kildin Vostochny sa bude používať na prekládku LNG z lode na loď na otvorenom mori z dopravcov LNG Arc7 na konvenčných dopravcov LNG, ktorí potom budú prepravovať LNG ďalej na západ.

Igor Tonkovidov, prezident a generálny riaditeľ skupiny SCF, poznamenal: „SCF sa naďalej aktívne zúčastňuje na rozvoji infraštruktúry s cieľom poskytovať efektívnu a bezpečnú logistickú podporu priemyselným projektom v ruskej Arktíde, čo pomôže uľahčiť rast nákladnej dopravy pozdĺž severnej námornej cesty. Posádka Christophe de Margerie opäť preukázala svoju schopnosť úspešne vykonávať zložité námorné operácie. Je potrebné pripomenúť, že Christophe de Margerie bola prvá loď, ktorá úspešne zakotvila v termináli LNG v prístave Sabetta na polostrove Yamal. Neskôr prepravila prvý náklad LNG vyprodukovaný v závode Yamal LNG a nedávno sa stala prvým veľkokapacitným nákladným plavidlom.“

Zdroj: http://sovcomflot.ru/en/press_office/press_releases/item103512.html

Napísať komentár