Prvá výletná loď s pohonom na skvapalnený zemný plyn (LNG)

Mardi Gras je prvou výletnou loďou s pohonom na skvapalnený zemný plyn (LNG), vďaka čomu patrí k najekologickejším dopravným prostriedkom. Bola skonštruovaná vo fínskom Turku a 24. apríla 2021 sa vydá na svoju prvú oficiálnu plavbu z Floridy do Karibiku.

Hoci rok 2020 výletným plavbám neprial, lodné spoločnosti sa stále predbiehajú v tom, kto ponúkne klientom väčší luxus a vzrušujúcejší program. Loď Mardi Gras je najnovším prírastkom vo flotile spoločnosti Carnival Cruise Line, ktorá do nej investovala miliardu dolárov. Pôvodne mala vody morí a oceánov brázdiť už v roku 2020, vzhľadom na pandémiu koronavírusu sa však tento termín výrazne posunul a prvá plavba je naplánovaná až na apríl 2021.

Rozmery Mardi Gras sú skutočne impozantné. Najväčšie plavidlo spoločnosti má výtlak 180 tisíc ton a na dĺžku meria 340 metrov. Posádka v počte 1745 osôb sa pri plnej obsadenosti bude starať o takmer 6 a pol tisíc pasažierov. K dispozícii majú vyše 2600 kajút a 180 apartmánov v jedenástich rôznych kategóriách.

Na zábavu je určených šesť tematických zón. Srdcom lode je presklené átrium cez tri paluby s výhľadom na oceán a niekoľkými kaviarňami a barmi, kde sa večer konajú rôzne zábavné predstavenia. Francúzska štvrť s atmosférou New Orleans ponúkne niekoľko barov a reštaurácií a predovšetkým tradičný džezový klub so živou hudbou. V La Piazza vzdáva Mardi Gras hold talianskej kuchyni a zónu s názvom Letné vylodenie zas budú vyhľadávať najmä milovníci čapovaného piva a grilovaných dobrôt.

Najväčšiu pozornosť však bude zrejme pútať ihrisko, ktoré ponúka obrovský akvapark s piatimi toboganmi, športoviská (minigolf, basketbal a lanové centrum) a dokonca aj úplnú novinku na zaoceánskych lodiach – horskú dráhu BOLT s dĺžkou takmer 250 metrov a rýchlosť vyše 60 kilometrov za hodinu. Zážitok z adrenalínovej jazdy s výhľadom na more však nie jediný – na tejto dráhe si totiž jazdci môžu prispôsobovať rýchlosť a súťažiť tak medzi sebou.

Zdroj: https://dromedar.zoznam.sk/cl/1000032/2026827/Gigant-za-miliardu–Najnovsia-vyletna-lod-ma-na-palube-horsku-drahu-aj-zonu-iba-pre-dospelych

Napísať komentár