SCANIA predstavila na IAA 2018 svoj nový autobus na dlhé vzdialenosti poháňaný LNG.

Na IAA 2018 v nemeckom Hannoveri, Scania predstavila svoj nový autobus Euro 6 Scania Interlink Medium Decker s prevádzku na skvapalnený plyn (LNG) s dojazdom až do 1000 kilometrov. Scania tak rozšírila svoj sortiment vozidiel na alternatívne palivá pre podporu udržateľných medzimestských autobusových jázd.

„Zatiaľ čo pre CO2 zodpovedných prevádzkovateľov mestských a prímestských autobusov existuje niekoľko možností, na trhu diaľkových dopravných služieb sa vyskytlo prázdne miesto“ povedal Karin Rådström, vedúci autobusov spoločnosti Scania. „Keďže LNG je čoraz dostupnejšie v celej Európe, ako aj v mnohých iných častiach sveta, je to aktuálna a životaschopná alternatíva.“

Autobus môže byť vybavený dvomi nádržami s celkovým objemom 912 litrov, čo stačí na vzdialenosť približne 1 000 km (v závislosti, samozrejme, na podmienkach trasy).

 

LNG vozidlá majú potenciál znížiť emisie CO2 o 20 percent pri zemnom plyne a 90 percent pri biometáne (obnoviteľný zemný plyn) a súčasne podstatne znižujú emisie oxidu dusíka a tuhých častíc. Okrem toho sú úrovne hluku výrazne nižšie. Niektoré krajiny začínajú ponúkať skvapalnený bioplyn, pričom znížia emisie uhlíka o 90 percent alebo viac (v závislosti od zdroja paliva).

Udržateľnosť je hlavnou témou spoločnosti Scania v IAA. 

Zdroj: ngvglobal.com

Napísať komentár